Grаinstore - сучасний комплекс для довготривалого зберігання зернових культур

Від ідеї до готового проекту «під ключ».

   Робота починається з обговорення технічного завдання, в якому є свої вимоги до промислового устаткування і інженерного забезпечення. Власне, проектний підрозділ  Елефант Агро Буд, з урахуванням великого досвіду розробляє проектну документацію так, щоб реалізувати найкращим чином всі потреби замовника. 

 Для скорочення термінів і витрат на будівництво нами  розроблені серійні проекти. Щоб забезпечити необхідний обсяг виробництва в обумовлені строки, та гарантувати високу якість металопродукції для споруджуваних об'єктів ГК «Елефант», виготовляє конструкції на власному виробничому майданчику.

 Ми готові виконувати всі види робіт в процесі реалізації проекту «під ключ»: від розробки проектних і технічних рішень до узаконення і введення в експлуатацію. 

Технологія «Grаinstore» дозволяє довести зерно до оптимальних показників для забезпечення його тривалого зберігання з мінімальними втратами завдяки встановленим автоматизованим системам вентиляції та термометрії. 

 Важливим фактором при тривалому зберіганні є контроль температури в сукупності з контролем вологості зерна. 

При дотриманні температурного режиму та контролю вологості, мінімізуються фактори ризику втрати зерна при його зберіганні, такі як:

Підлогові вентиляційні канали


Наприклад: Вартість послуги за сушку 1 т. кукурудзи на елеваторах в Полтавській обл.: 54.60 грн. за т. / % Тобто, якщо вам потрібно зменшити вологу на 2% и в вас є 5000т кукурудзи це буде коштувати 54,60 * 5000 * 2 = 546 000 грн. 

Оскільки, зерно можливо закладати в склад "Grаinstore" недосушеним, зменшується відсоток травмування та бою при завантаженні зерносховища. Мінімальні втрати зерна при зберіганні в "Grinstore" в порівнянні з безкаркасним ангаром, у якому необхідно постійно переміщувати зерно, для запобігання самозігрівання та злежування зерна. При кожному перескладанні мають місце втрати до 0,05% загальної кількості. До цього додається енергопостачання технічних установок з розрахунку від 1 до 3 кВт/г на тонну зерна. 

Наприклад: 

При наявності 5000 т. кукурудзи при 1 перескладанні: 

 Додаткові втрати (0,05%) 5000 * 0,0005 * 54,6 = 13 560 грн. 

 Вартість битого зерна 5000 * 0,0005% * 4420 = 11 050 грн. 

 Вартість електроенергії 2 кВт * 5000 * 2,56 = 25600грн. 

 Разом втрати від 1 перескладання 50 210 грн.  

ПСУВАННЯ ШКІДНИКАМИ (КОМАХАМИ)

Суттєві втрати врожаю, викликані псуванням комахами, пліснявою, грибами та іншими шкідниками, можливо ефективно уникнути при зниженні температури врожаю до 13°C і нижче, що дозволяє знизити їх біологічну активність до мінімуму та уникнути стрімкого розмноження.

ЗБЕРІГАННЯ БЕЗ ПРОТРУЮВАННЯ

За рахунок зберігання врожаю при зниженій температурі та вологості, відсутня необхідність додатково обробляти хімічними препаратами, що веде до додаткових витрат та зниженню його якості. Наприклад: Вартість фумігації 1 грн за м3 з ПДВ Зерно кукурудза - 5000 т. Обсяг зберігання - 10080 м3 (24 * 42 * 10). Разом вартість 10080 грн. за 1 процедуру.  

РОЗВИТОК ЦВІЛЕВИХ ГРИБІВ І ПОЯВА МІКОТОКСИНІВ

Мікотоксини здатні отруювати як людей, так і тварин. Наприклад: свині чутливі до деоксініваленолу (DON) та зеараленону (ZEA) наслідками є зниження апетиту, гальмування зростання або порушення фертильності. Тож дотримування технології довготривалого зберігання є істотною вимогою для тих хто займається тваринництвом. 

 РЕМОНТОПРИДАТНІСТЬ

 При механічному псуванні частин складу, існує простий доступ до всіх елементів для їх швидкого відновлення, що неможливо в безкаркасних і силосних сховищах. 

 АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ 

 Спеціально розроблене програмне забезпечення, управляє роботою всієї системи, в залежності від продукції яка зберігається з метою створення та підтримки оптимальних умов зберігання зерна. 

 Діє там де потрібно і в той саме час коли це потрібно! 

 Система автоматизованого контролю температури та управління вентиляцією — програмний комплекс, який дає можливість своєчасно визначити вірогідність виникнення осередку самозігрівання зерна та заздалегідь знизити його температуру саме там, де існує необхідність. 

 Технологія Grаinstore за рахунок встановлених в підлозі вентиляційних каналів та потужних вентиляторів, що нагнітають повітря, яке під тиском зернової маси, рівномірно розподіляється по сторонам, дозволяє ефективно продувати весь обсяг зерна. Тобто, чим більше висота насипу, тим більше якісніше відбувається вентилювання зернової маси. 

 КОНДЕНСАТ 

 Залежно від температури, між вмістом вологи в зерні, що зберігається та відносною вологістю атмосферного повітря, встановлюється рівноважний стан. Цю залежність називають «ізотерма сорбції». Зерна злаків гігроскопічні. Якщо вологе повітря має доступ до сухого зерна, виникає зволоження, в результаті чого псується зерно. 

 У зв'язку з цим провітрювання необробленим атмосферним повітрям допустимо тільки при певних кліматичних умовах. 

 Не допускати подачі вологого повітря до сухого зерна! 

 Не допускати подачі теплого повітря до більш прохолодного зерна!  

Ширина складу 24 метри дозволяє зерновозам заїжджати, розвантажуватися і виїжджати без додаткового маневрування. Максимальна висота складу "Grainstore" з висотою стін 11 метрів дозволяє приймати машини як з бічним так і з заднім вивантаженням. Максимальна ширина складу Грейнстор без облаштування внутрішніх опорних колон до 40 метрів.  Конструкції сховища виконані з оцинкованого гнутого профілю, з використанням опор, що сприймають навантаження від бурту зерна з середньою висотою засипки 9 метрів біля стіни. 

 Технологія «Grainstore» дозволяє консервувати зерно для тривалого зберігання і зменшити його втрати. 

 Провівши економічні розрахунки, які корелюють з отриманим результатом, якісно збереженим зерном з мінімальними втратами, можна зробити висновки, що технологія «Grainstore» є економічно більш вигідною, в порівнянні з силосним, або безкаркасним способом зберігання. Економія становить мінімум 121 грн. на 1 тонну зберігання. 

 За даними продовольчої сільськогосподарської організації ООН (ФАО), близько 20% зібраних зернових псуються в процесі зберігання. «Grainstore» дозволяє вирішити цю проблему. 

Конкурентні переваги технології Grainstore це: 

1. Вартість будівництва дешевше силосного на 40% 

 2. Термін окупності 1-1,5 року (10-11 місяців зберігання) 

 3. Ремонтопридатність 

 4. Тривале зберігання без ризику зниження якості

 5. Захист від псування комахами та іншими шкідниками, запобігання їх розмноження 

 6. Захист від псування пліснявою, грибами та продуктів їх життєдіяльності (мікотоксинів)

7. Уникнення дорогої та шкідливої хімічної обробки 

 8. Мінімізація втрат внаслідок дихання зерна (накопичення вуглекислого газу) 

 9. Відсутність необхідності перескладання та додаткового травмування 

10. Мінімальні витрати на досушування 

 11. Збереження якісних показників насіннєвого матеріалу 

 12. Відсутність окислення, при збереженні оліємістких культур  

Замовити безкоштовний прорахунок


Замовити